15 червня 2021 року (05322) 7-44-11 Мапа сайту

Перші лекції з патофізіології читав член-кореспондент АН УРСР, професор Данило Овсійович Альперн (з 1931 по 1935 p.), широко відомий своїми дослідженнями з патогенезу запалення й алергії. Написаний ним підручник "Патологічна фізіологія" витримав 6 видань, використовувався не лише в нашій країні, а й за кордоном.

Член-кореспондент АН УРСР, професор Данило Овсійович Альперн

З 1935 по 1953 р. кафедрою патологічної фізіології завідував професор Е.М. Диннерштейн. Він вивчав проблеми причинності у патології.

З 1956 до 1965 р. кафедрою патофізіології керувала кандидат медичних наук доцент О.О.Сердюкова. Її наукова діяльність присвячувалася вивченню патогенезу розладів органів ротової порожнини, ролі порушень нервової трофіки і функції ендокринної системи в розвитку пародонтозу.

З 1967 по 1974 р. кафедрою патофізіології Полтавського медичного стоматологічного інституту завідувала доктор медичних наук професор П.І. Ломонос. Основним напрямком наукової діяльності було дослідження патогенного впливу променевої енергії на організм, зокрема на нервову діяльність. Вона вивчала також вплив ендокринних порушень на розвиток пародонтозу. Автор 36 наукових робіт.